autosoftware

Kompleksowy system TMS Program do faktur transportowych

Program dla spedycji i transportu

Transsped to o zawansowane i kompleksowe oprogramowanie dla firm transportowo-spedycjnych. 

program spedycyjny

Program dla przewoźników dostosowany do potrzeb małych i dużych firm transportowych oraz spedycyjnych

Program do obsługi transportu - funkcjonalność systemu Transsped

transspeed

Wystawianie zleceń

TransSped jest to program spedycyjny przeznaczony do zaawansowanej obsługi zleceń transportowych. Został udoskonalony poprzez wprowadzenie domyślnych ustawień oraz dzięki możliwości wykorzystywania szablonów zleceń transportowych, miejsc załadunków i rozładunków. Program łączy się z modułem faktur oraz kart drogowych, co pozwala na przeprowadzanie pełnych analiz kosztów i przychodów.

Fakturowanie zleceń

TransSped wyposażony jest w moduł faktur, który pozwala na wystawianie faktur do zleceń transportowych oraz spedycyjnych, a także wystawianie faktur zbiorczych dla jednego kontrahenta. Oprócz tego program posiada moduł faktur ogólnych, dzięki czemu można fakturować pozostałe usługi. Jest to jeden z najlepszych programów do rozliczania transportu na rynku.

program do faktur transportowych

Baza Taboru

TransSped posiada Baza Taboru, dzięki której możliwa jest ewidencja pojazdów i kierowców, przypisanie kierowców do pojazdów, a także łączenie ciągników siodłowych w zestawy z naczepami. Ponadto do każdego pojazdu można dopisać szereg istotnych informacji tj.: koszty stałe, normatywy, wyposażenie czy okres ważności ubezpieczeń oraz przeglądów.

Baza Klientów

TransSped posiada wyodrębniony moduł – baza klientów firmy, dzięki której można ewidencjonować wszystkich kontrahentów oraz wprowadzać ustawienia domyślne dla nich, m.in. walutę, w jakiej ma być wystawiana faktura, termin płatności, sposób przeliczenia frachtu itp. Dzięki temu, wybierając klienta na zlecenia i fakturę, nie ma konieczności powtarzania wszystkich danych, gdyż są one automatycznie wprowadzane.

Moduł Kart drogowych

Integralną częścią naszego systemu TMS jest również moduł Kart drogowych, umożliwiający rozliczanie kosztów wyjazdów, szczegółową analizę kosztów paliwa dla danego pojazdu oraz wystawianie i rozliczanie zaliczek dla kierowcy.

Kompleksowe oprogramowanie dla firmy transportowej

Moduł kosztów i import kosztów

Moduł kosztów w programie TransSped jest przystosowany do: rozliczania kart drogowych, łączenia kosztów transportu w faktury kosztowe, szczegółowych analiz kosztów podzielonych na kategorie. Moduł pozwala na importowanie kosztów z plików, generowanych przez m.in. karty paliwowe, systemy poboru opłat drogowych czt też portali rezerwacyjnych.

Moduł Analiz

TransSped pozwala na przeprowadzenie szczegółowych i wieloaspektowych analiz. Można je przeprowadzić w zakresie transportu, spedycji, kosztów i przychodów, sprzedaży czy efektywności pojazdów oraz kierowców. Wszystkie dane można wielowymiarowo konfigurować między obiektami, a także sortować i grupować w zależności od potrzeb.

Moduł Rozrachunków

W programie TransSped możliwe jest wystawianie faktur sprzedaży, a także ewidencja faktur przewoźników i faktur kosztowych. Powyższe możliwości zostały wzbogacone o moduł rozrachunków, dzięki któremu można generować zestawienia należności, zobowiązań czy wykaz nieopłaconych faktur przez klientów.

Zapytaj o darmową wycenę i testuj przez 30 dni

Moduł - Warsztat

TransSped sprzęga bazę taboru i zlecenia warsztatowe, dzięki czemu możliwe jest ewidencjonowanie wszystkich usług i ich kosztów, jakie są wykonywane dla pojazdu. Ponadto wystepuje moduł zleceń warsztatowych zewnętrznych, grupujący wszystkie działania wykonane dla firm zewnętrznych, z dodatkową możliwością wystawiania faktur za zlecenia warsztatowe.

digitrack
moduł magazyn

Moduł - Magazyn

TransSped umożliwia prowadzenie magazynów, w tym wystawianie dokumentów magazynowych (PZ, WZ, RW). Moduł magazynowy połączony jest z warsztatem i z kosztami, dlatego można na bieżąco aktualizować stany magazynowe, rozdysponowując towary od razu do docelowych obiektów.

Połączenia z GPS

TransSped łączy się też z systemami pozycjonowania pojazdów GPS, takimi jak: ATRAX czy DIGITRACK. Pozwala to na import danych z GPS do kart drogowych oraz na podgląd pozycji pojazdu na mapie w programie.

monitoring pojazdów gps

Moduł CRM

Jednym z dodatkowych komponentów programu TransSped jest moduł zarządzania relacjami z klientem. Umożliwia on m.in. wprowadzanie nowych klientów do systemu, ewidencję wysyłanych ofert, dane dotyczące przedsiębiorstwa, historię dotychczasowej współpracy itp. Moduł można również wykorzystać do stworzenia tymczasowej bazy, przed akceptacją klienta lub przewoźnika i wprowadzeniu go do głównej bazy danych.

Moduł SMS

TransSped ma wbudowane połączenie z platformą SMSAPI, co usprawnia komunikację między kierowcami a firmą. Po uruchomieniu systemu wysyłane są SMS-y do kierowców z danymi dotyczącymi zlecenia, miejscem załadunków i rozładunków oraz odbierać SMS od nich.

Połączenia z programami finansowo-księgowymi

TransSped jest kompatybilny z trzynastoma programami finansowo-księgowymi, dzięki czemu wystawione faktury sprzedaży można eksportować do specjalistycznych programów takich jak, m.in. Rewizor, Comarch Optima, Fakir czy też Symfonia.